Jak zarabiać na karcie kredytowej? Praktyczne porady.

Karta kredytowa to wspaniałe rozwiązanie dla tych, którzy potrzebują stałego dostępu do pieniędzy, a z drugiej strony są w stanie na bieżąco zwracać należności. Z tego typu usług należy korzystać jednak z daleko idącą rozwagą, jako że pewne działania mogą zakończyć się stratami finansowymi. Co jednak ciekawe, używając karty kredytowej z rozwagą, można sporo oszczędzić. Jak to możliwe? W jaki sposób stosowanie karty kredytowej może umożliwić zarobki?

Zanim zaczniemy… Czy karta jest dla Ciebie?

Sama idea zarabiania poprzez wydawanie wydaje się zbyt piękna, aby była prawdziwa. Zapewniamy Cię jednak, iż jest to jak najbardziej możliwe. Nie zmienia to oczywiście faktu, iż karta kredytowa to nie zabawka dla każdego. Czy Ty mógłbyś zrobić z niej dobry użytek?

Jeśli jesteś osobą zdyscyplinowaną i dotrzymującą terminów, karta kredytowa może stać się bardzo przydatnym narzędziem w Twoich rękach. Pamiętaj, że jeśli spóźnisz się z oddaniem należności, zostaną naliczone Ci odsetki. Z reguły wynoszą one 16%, niemniej jednak w coraz większej ilości banków są one wyższe. Co więcej, należy pamiętać, iż w przypadku przekroczenia terminu zapłaty, odsetki zostaną naliczone z całego dotychczasowego okresu korzystania z usługi. Jeśli chcesz więc zarabiać na karcie kredytowej, najpierw upewnij się, że będziesz potrafił korzystać z niej, jak należy.

Używaj karty kredytowej do pokrywania codziennych wydatków

Brzmi absurdalnie, prawda? W rzeczy samej, idea życia za pieniądze z karty kredytowej może wydawać się nieco straszna. W rzeczywistości jest jednak zupełnie inaczej.

Załóżmy, że zarabiasz 2500 zł. Co miesiąc na Twoje konto wpływa więc taka suma. Załóżmy teraz, iż zaczynasz korzystać z karty kredytowej. Wszystkie zarobione pieniądze z pensji możesz wówczas przelewać na konto oszczędnościowe, dzięki czemu będą one zarabiały kilkanaście złotych miesięcznie. Wówczas, codzienne wydatki będziesz pokrywał za pomocy karty kredytowej, co pozwoli Ci na pomnażanie oszczędności. Oczywiście nie są to niebotyczne sumy, niemniej jednak w skali roku są w stanie przynieść dodatkowo ponad 100 zł.

Korzystanie z programów lojalnościowych

Wydawcy kart kredytowych coraz częściej nawiązują współpracę z innymi firmami, których działalność nie jest związana z finansami w żaden sposób. Świetnym tego przykładem są programy lojalnościowe powiązane z liniami lotniczymi. Niektóre banki udostępniają możliwość zbierania punktów za wydawane pieniądze. Punkty te można następnie wymienić na przykład na zniżki biletów lotniczych. Jest to oczywiście jedynie przykład, bowiem różne banki organizują różne programy lojalnościowe dostosowane do konkretnych grup klientów. Z pewnością i Ty znajdziesz coś dla siebie!

Moneyback – zwrot pieniędzy za korzystanie z karty

Moneyback to zarabianie na wydawaniu w najczystszej postaci. System ten polega na zwracaniu pieniędzy klientowi za robienie zakupów przy pomocy karty kredytowej. Z reguły wyznaczone są limity kwot, które mogą zostać zwrócone użytkownikowi w ciągu miesiąca, dlatego też ‘rozbicie banku’ przy użyciu tej metody oczywiście nie jest możliwe. Tak czy inaczej, dzięki usłudze Moneyback można zaoszczędzić nawet kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Dotyczy ona zazwyczaj zakupów przez Internet oraz płatności na stacjach benzynowych.

Rabaty na zakupy

W przypadku rabatów sytuacja prezentuje się podobnie jak z Moneyback, tyle że zamiast zwrotów, klient otrzymuje zniżki. Efekt jest jednak ten sam – użytkownik oszczędza. Rabaty mogą dotyczyć różnych sklepów – od spożywczych, przez restauracje, po rozmaite punkty usług. Obniżki cen dla użytkowników kart kredytowych są duże; niektóre sięgają nawet 10%.

Korzystanie z karty a dobra opinia w BIK

Co jedno ma wspólnego z drugim? I czym w ogóle jest BIK? BIK to Biuro Informacji Kredytowej, które zajmuje się gromadzeniem informacji o spłacaniu zadłużeń przez kredytobiorców. Jeśli dana osoba ubiega się o kredyt, wówczas bank sprawdza jej profil w BIK. Zgromadzone tam dane – o ile takowe istnieją – często zaważają o tym, czy kredyt zostanie przyznany, czy nie. Niestety brak jakiejkolwiek historii w BIK bardzo często traktowany jest przez banki na równi z historią negatywną. Koło zamyka się.

Istnieje jednak bardzo przyjemny sposób na zbudowanie sobie pozytywnej opinii w BIK. Jest nim rzecz jasna rzetelne korzystanie z karty kredytowej. Jeśli będziesz regularnie zwracał wszelkie zobowiązania, Twoja historia kredytowa znacznie zyska wiele dobrego.

Karta kredytowa to świetny sposób na zdobycie dodatkowych oszczędności. Pamiętaj jednak, iż plastikowe środki płatnicze to nienajlepsze rozwiązanie dla osób, które nie radzą sobie z terminowym zobowiązań. Można w ten sposób nie tylko stracić pieniądze, lecz także zepsuć swoją cenną opinię kredytową.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *